تماس با ما
رو عنوان : دکتر اردکانیان خبر داد:
عنوان : اتصال ۱۳۳۹ روستا به آب پایدار/كمپین "الف ب ایران" آغاز به كار كرد
کد خبر : ۲۳۱۶
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ 
ساعت : ۳:۵:۵۷

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

یاسوج- وزیر نیرو گفت: تا پایان سال جاری، ۱۳۳۹ روستای کشور به آب پایدار متصل خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی آبفار، رضا اردکانیان ظهر شنبه در حاشیه سفر به کهگیلویه و بویراحمد، در جمع خبرنگاران، افزود: همچنین تا سال ۱۴۰۰، ۲۵۰۰ روستای کشور از نعمت آب پایدار و سالم برخوردار می شوند.

اردکانیان تصریح کرد: در حالی که طی سال ۹۲ جمعیت هموطنان روستایی برخوردار از آب پایدار و سالم زیر یک میلیون نفر بود، در پایان دولت دوازدهم جمعیت روستایی برخوردار از آب آشامیدنی سالم و پایدار به ۱۰ میلیون نفر می رسد.

وی ابراز داشت: هر هفته ۳۰ روستای کشور از این نعمت برخوردار می شوند.

وزیر نیرو گفت: در وزارت نیرو به همت حمایت های رهبر معظم انقلاب و مجوزهای تخصیصی صندوق توسعه ملی، بخش های مختلف و نمایندگان، کمپین الف ب ایران (آب و برق در سراسر ایران) راه اندازی شده و هر هفته یک پروژه بزرگ در سطح نیروگاه، سد، شبکه آبرسانی و ... افتتاح خواهد شد.

اردکانیان با بیان اینکه در نیمه سال ۹۲، جمعیت روستایی کشور که به شبکه های آبرسانی  پایدار وصل بودند، حدود ۹۰۰ هزار نفر بود، تصریح کرد: در شش ساله دولت تدبیر و امید، ده هزارو ۳۳۶ روستای دیگر به شبکه آبرسانی وصل شدند.

وی افزود: شش میلیون و ۸۴۵ هزار نفر از روستائیان کشور طی دولت تدبیر از نعمت آب پایدار برخوردار شدند.بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V5.0.4.0

V5.0.4.0