تماس با ما
    /  2
عنوان : واكنش آب و فاضلاب روستایی به تجمع اعتراض آمیز مردم یك روستای گرمسیری كهگیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۲۲۶۶
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ 
ساعت : ۲۳:۲۷:۱۸

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

قطعی چند ساعته آب در یکی از روستاهای شهرستان کهگیلویه مورد اعتراض مردمی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی آبفار، این روزها و با گرم شدن شدید هوا در شهرستان های گرمسیری شاهد افت برق در ساعاتی از شبانه روز هستیم.

همین امر در برخی اوقات موجب آسیب به پمپ های تامین آب روستاها و سوختگی آنها می شود که موجب ایراداتی در آبرسانی به مردم شده است.

امروز مردم روستای طولیان به اعتراض در این خصوص پرداختند که چند نکته قابل بیان است:

اولاً هیچ بی تفاوتی نسبت به آبرسانی در روستای طولیان نبوده کما اینکه در هیچکدام از روستاهای کهگیلویه و بویراحمد کم کاری و سهل انگار نبوده، اما برخی اوقات نبود نیرو و امکانات موجب کمبودهایی شده است ما نیز منکر نیستیم اما این به معنای سهل انگاری و بی تفاوتی نبوده و نیست.

در روستای موصوف برخلاف ادعای برخی افراد حاضر در تجمع، هیچ فرد و نهادی برای آب طولیان به آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه مراجعه نکرده است، اگر کسی مدعی حضور است خب بگوید نزد کدام مدیر و کارشناس رفته است، البته نیازی هم به مراجعه نبود چرا که همکاران ما نهایت تلاش را برای رفع ایرادات در روستاهایی که به هر نحو آبرسانی آنها دچار اشکال میشود سریعا دنبال می کنند.

البته که وظیفه ما آبرسانی سالم و به موقع است و کم کاری در آن  پذیرفته نیست، اما بخشی از مشکلات برقی بوجود آمده که ناشی از  افزایش مصرف بی رویه برق در این فصل و به دنبال آن افت ولتاژ و نوسانات برقی است، پمپ های ما را دچار ایرد کرد، لهذا کارکنان ما به محض رفع ایراد نسبت به وصل آب مردم اقدام کردند، خب تعمیر و سیرآب کردن شبکه، به صورت طبیعی زمان میبرد که سعی شد این زمان کوتاه باشد.

از طرفی نبود منبع تامین آب پایدرا و پراکندگی روستاها مزید بر علت شده است و ما را مجبور به زمانبندی آب روستاها کرده است.

اگر رنجی بر مردم تحمیل شده عذرخواهی میکنیم، اما باید پذیرفت آب شرب در شهرستان های گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد بسیار گرانبها است،  در این مناطق هم با نبود منابع تامین آب پایدار روبرو هستیم و هم پراکندگی روستاها و طولانی شدن خطوط انتقال آب را پیش رو داریم.

نوسانات برق در فصل گرم و سوختگی مکرر پمپ های گران قیمت، مشکلات و چالش هایی را برای ما رقم زده که با همه این تفاسیر تلاش کرده ایم در کوتاه ترین زمان ممکن نواقصات را رفع کنیم و از مردم نیز انتظار داریم با درک شرایط، کمی صبورانه تر با همکاری با فرزندان خودشان در شرکت آب و فاضلاب روستایی و مصرف آب شرب تنها برای مصارف شرب، ما را یاری کنند.بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V5.0.4.0

V5.0.4.0