تماس با ما
عنوان : اقدامات كم نظیر آب و فاضلاب روستایی كهگیلویه و بویراحمد در باشت(+جزئیات)
کد خبر : ۲۲۳۹
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۲/۱۴ 
ساعت : ۱۱:۳۰:۲۰

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

امین محمدی به روابط عمومی آّبفار گفت: 120 روستا با جمعیت 12000 نفر در شهرستان باشت داریم که از این تعداد 80 روستا با 3700 مشترک تحت پوشش کنتوری آب و فاضلاب هستند.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی باشت افزود: 38 روستا با جمعیت 1900 نفر به واسطه کم آبی و خشک شدن چاه ها و نبود منبع پایدار تامین آب به صورت سیار آبرسانی آبرسانی می شوند که البته در زمستان این رقم نزدیک به صفر می شود اما در تابستان ها به واسطه کم آبی و افت آب های زیر زمینی افزایش خواهد داشت.

وی در خصوص انشعابات غیر مجاز اینطور گفت: سالانه حدود 200 انشعاب غیر مجاز شناسایی می کنیم که 70 درصد آنها به مجاز تبدیل می شوند.

محمدی گفت: از سال 92 تاکنون 18 مجتمع و پروژه آبرسانی در شهرستان باشت تعریف و عملیاتی شده است که مجتمع آبرسانی بوسنگان، خان احمد ها و تصفیه خانه بزرگ آب شابهرام از مهمترین آنهاست.

وی ادامه داد: در بوسنگان 30 روستا با جمعیت 3000 نفر را با حداث 8 باب مخزن در کمتر از یک سال آبرسانی کردیم، در مجتمع بزرگ تصفیه خانه شابهرام که در حال کار است قرار است آب شرب سالم و پایدار 105 روستا با جمعیت 12000 نفر را تامین کنیم.

امین محمدی از اجرای 25 باب مخزن با ظرفیتی بالغ بر 4000 متر مکعب، ادامه داد: از سال 92 تا کنون بیش از 60 درصد از مجتمع ها و پروژه های آبرسانی روستاهای باشت اصلاح شده که در نوع خود کم نظیر بوده است.

محمدی در خصوص سلامت آب گفت: استفاده از نمک طعام برای گندزدایی بی خطر آب و شست و شوی مخازن به صورت مستمر و با تایید مراکز بهداشت بخشی از اقدامات ما در این زمینه است و به گواه مستندات مراکز بهداشت، آب همه روستاهای شهرستان باشت سالم و بهداشتی است.

وی تصریح کرد: از سال 92 تاکنون بالغ بر 20 میلیارد تومان اعتبار در آبرسانی به روستاهای باشت هزینه شده است  و میتوان گفت همه روستاها از پروژه ها و مجتمع های ایجاد شده در سال های اخیر بهره مند شده اند.

امین محمدی گفت: یکی از چالش ها ما در گذشته استفاده از آب شرب برای مصارف دامداری و باغداری بود، خب سیاست برگشت به روستاها را گه در نظر بگیریم نباید سخت گیری زیادی میکردیم اما مصرف بهینه آب و برخورد با متخلفان همیشه در دستور کار بوده و البته خوشبختانه با برخی اقدامات جهاد کشاورزی برای تامین آب حوزه کشاورزی، تا حدودی از مصرف آب شرب برای باغات کاسته شده است.

مدیرامور آب روستایی باشت با تقدیر از دکتر پاسره، گفت: برون سپاری خدمات کمک شایانی به بهبود کیفیت و سرعت پروژه های آب روستایی در شهرستان باشت کرده است.

وی به برنامه های شرکت برای جلوگیری از هدرروی آب گفت و افزود: تعیین زمان خاموشی پمپ ها، نصب نصب کنترل سطح، نشت گیری مخازن، و برون سپاری خدمات رفع شکستگی ها همه در راستای کاهش هدر روی آب اجرایی شده که تا رقم قابل توجهی مصرف و هزینه های برق را حدود 40 درصد کاهش داده است.

محمدی از به روز آوری خدمات برای افزایش رضایتمندی و بهبود خدمت رسانی در روستاها گفت و اظهار داشت: قرائت کنتورها و حتی صدور قبض و پرداخت آب بها درب منزل انجام می شود، عارضه های آب روستایی را به صورت لحظه ای در بستر اینترنت ثبت میکنیم، قبلا حجم کار و حتی محل اجرای پروژه ها مشخص نبود اما الان این قابلیت اجرایی شده است.

وی از خصوصی سازی بعنوان یکی از مهم ترین خدمات مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی یاد کرد و افزود: با برون سپاری خدمات به بخش خصوصی هم سرعت کارها بالاتر رفته و هم کیفیت خدمات به طرز محسوسی بالا رفته است.بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V5.0.4.0

V5.0.4.0