تماس با ما
عنوان : تاكید ویژه مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی كهگیلویه و بویراحمد بر نیازسنجی دقیق آبی
کد خبر : ۲۲۰۹
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۸/۱۰ 
ساعت : ۸:۲۱:۱۲

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

کارگروه ویژه نظارت بر بهره برداری شرکت آب  و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آبفار، فیض اله پاسره در این نشست با اشاره به اهمیت خدمت رسانی به روستاهای استان، گفت: پست و ها و مسئولیت ها نعمتی برای خدمت به مردم عزیز هستند، همه باید قدردان این نعمت باشیم و با تلاش و جدیت در مسیر رفع مشکلات و خواسته های مردمی قدم برداریم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان به برنامه هایی برای کنترل و کاهش مصرف آب هم اشاره کرد و گفت: کنتورهای هوشمند یکی از تمهیدات ما برای مدیریت منابع محدود آب بوده، هم اکنون 38 کنتور حجمی هوشمند در روستاهای استان نصب شده است که باید این تعداد به 45 دستگاه برسد.

پاسره افزود: در شرایط کنونی مردم باید آگاه شوند که منابع آب محدود است و خود را با شرایط کم آبی سازگار کنند، باید با برنامه ریزی و البته کمک و همراهی مردم، مصرف را کاهش دهیم.

وی تصریح کرد: امروز در زمینه سلامت آب علاوه بر ایجاد بزرگترین آزمایشگاه آب و سنجش مداوم سلامت آب های روستایی، شست و شوی دو مرحله ای کلیه منابع در سال و شیوه نوین و بی خطر گند زدایی آب با نمک طعام در روستاهای استان در حال اجرا است.

پاسره به برخی انتقادات از نبود منابع پایدار آب در برخی روستاها هم اشاره کرد و خاطر نشان کرد: برخی روستاها مشکل آب دارند، این مساله را به خوبی میدانیم، برخی روستاها در جایی احداث شده اند که فاقد منابع آب هستند و برخی روستاها هم زیر 10 و حتی 5 خانوار جمعیت دارند، در مورد اول راهی برای تامین منبع آب لوله کشی نداریم و در مورد دوم هم معذوریت قانونی هست با این وجود سعی کردیم برخی روستاها در قالب مجتمعی آبرسانی شوند و مابق روستاها نیز به صورت مستمر با تانکر آب سالم و بهداشتی توزیع شود.بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V5.0.4.0

V5.0.4.0