تماس با ما
عنوان : 159 روستای كهگیلویه و بویراحمد دارای شبكه پایدار آب می شوند
کد خبر : ۲۲۰۸
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۸/۱۰ 
ساعت : ۷:۴۷:۴۰

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

به گزارش روابط عمومی آبفار، فیض‌الله پاسره در نشست هم‌اندیشی با معاونت عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد که در یاسوج برگزار شد، گفت: 979 روستا با جمعیت 276 هزار و 46 نفر تحت پوشش آب و فاضلاب روستایی هستند که معادل 89 درصد جمعیت روستایی کل استان است.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: برخورداری روستاهای استان از آب آشامیدنی با جهش 5.5درصدی از 68 درصد به حدود 73.5 درصد رسیده است.

وی با اشاره به کمبود آب در مناطق روستایی افزود: از مجموع یک هزار و 641 روستای کهگیلویه و بویراحمد 722 روستا 20 خانوار و بالاتر هستند و جمعیتی حدود 287 هزار و 304 نفر را دارند که از این تعداد، 225  روستای استان با تانکر آبرسانی می‌شوند.

این مسؤول با اشاره به کاهش منابع آب و قرارگیری برخی روستاها در مکان‌های فاقد منبع آب گفت:225 روستای استان با جمعیت 29 هزار و 600 نفر تحت پوشش آبرسانی سیار قرار دارند و با 14 تانکر به صورت مستمر به آنها آبرسانی می‌شود.

پاسره افزود: در سال‌های اخیر علاوه بر اصلاح  و بازسازی شبکه‌ها، ترمیم کلی 33 مخزن، اجرای 18 مجتمع بزرگ آبرسانی و 9 پروژه تک روستایی که 107 هزار روستا را تحت پوشش قرار می‌دهد اجرا شد و یا در حال اجرا است. بزرگترین و مجهزترین آزمایشگاه آب روستایی کشور با قابلیت پژوهشی کم‌نظیر، با اعتبار 1.5 میلیارد را راه‌اندازی کردیم.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه  بویراحمد عنوان کرد: همچنین در راستای رعایت حقوق شهروندی و رفع ایرادات و خطاهای احتمالی، نوین‌ترین سیستم قرائت و صدور قبض آنلاین و پرداخت در محل با قابلیت پیگیری مجازی فرآیند پرداخت را در روستاهای استان عملیاتی کردیم.

این مسؤول تصریح کرد: استفاده از انرژی‌های پاک نیز از دیگر اقدامات این شرکت بود که سیستم نوین تولید برق با پنل‌های خورشیدی با اعتبار 300 میلیونی اجرا و به زودی برق واحدهای ستادی از برق شهر جدا می‌شود که این اقدام سالانه حدود 70 میلیون تومان صرفه‌جویی در پی دارد.بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V5.0.4.0

V5.0.4.0